STEAMOWE przedszkole

METODA PROJEKTU
W naszym przedszkolu używamy innowacyjne pomoce dydaktyczne, do jakich należą małe roboty do zastosowań edukacyjnych, czy dostosowane do wieku i stopnia rozwoju zestawy konstrukcyjne. To pierwsze zanurzenie się młodych ludzi w robotyce podczas pracy grupowej. Zajęcia prowadzimy często w formie projektów. Wspólnie zastanawiamy się nad rozwiązanianimi problemów projektowych, dzieci chętnie proponują swoje rozwiązania. Takie kreatywne zaangażowanie jest dla młodych umysłów niesamowicie rozwijające, zawsze z przyjemnością obserwujemy pełne entuzjazmu dzieci. Obserwujemy także, że taka metoda pracy powoduje znacznie lepsze skupienie na nauce i zabawie.
Dzieci eksplorują nowe tematy, lepiej koncentrują się na celu.

OPTYMALNE PODEJŚCIE DO EDUKACJI
Poza myśleniem nad rozwiązaniem zadania z zakresu nauk ścisłych, nasi podopieczni uczestniczą w bardziej kreatywnych zabawach, związanych z edukacją plastyczną, pracami technicznymi i muzyką. Zależy nam na wykorzystywaniu obu półkul mózgowych podczas zajęć, ponieważ to daje dużą  szansą na optymalny rozwój - rozwija się wyobraźnia i jednocześnie zdolność logicznego myślenia.

KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI
Takimi metodami rozwijamy w dzieciach kompetencje przyszłości i uczymy ich umiejętności współpracy w zespole, która na pewno przyda im się w szkole podstawowej, dalszej edukacji i podczas rozwoju kariery zawodowej. Dzieci rozwijają u siebie umiejętność krytycznego spojrzenia na rzeczywistość oraz otwartość na podejmowanie działań.
Podążając z duchem współczesności towarzyszymy dzieciom podczas rozwijania kompetencji cyfrowych - dzieci uczą się wykorzystywać urządzenie nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do poznawania otaczającego je świata. 

Kontakt

ul. Królewicza Jakuba 71
Warszawa – Wilanów

tel: 22 642 28 82
tel: 728 588 636
email: przedszkole@magicfish.pl

 

Image