Przejdź do treści

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Przedszkole jest pierwszym społecznym i zorganizowanym "być" dla dziecka, dlatego rola mężczyzny w kształtowaniu dziecięcej tożsamości jest według mnie bardzo ważnym elementem. Jako mężczyzna w przedszkolu mam możliwość pokazać dzieciom męski pierwiastek opiekuńczości, zrównoważenia, jak i dobroci.

  Już wybierając się na studia, wiedziałem, że chcę rozwijać posiadane predyspozycje w podejściu do dzieci. Kierowałem się również chęcią pomocy najmłodszym i w taki oto sposób kończę studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, na kierunku psychologia kliniczna, z ukierunkowaniem na psychologię kliniczną dzieci. W międzyczasie podjąłem współpracę z fundacją w której zacząłem zdobywać konkretne doświadczenie w pracy z dziećmi 2 i 3-letnimi prowadząc zajęcia muzyczno-rytmiczne. Przez ponad dwa lata współpracy z fundacją, wiele się nauczyłem o najmłodszych, a tym bardziej utwierdziłem się w słuszności wyboru swojej drogi tak edukacyjnej jak i zawodowej.

  Pracując z dziećmi i pomagając im poznawać świat, czuję że wypełniam bardzo ważną misję, a to daje mi ogromną satysfakcję.

  Poza przedszkolem, zajmuję się moimi pasjami: gotowaniem, sportem, modelingiem oraz muzyką.