Przejdź do treści

Nauczyciel anglojęzyczny

Gdy podczas studiów licencjackich na kierunku Przyroda z Geografią wzięłam udział w praktykach nauczycielskich i kolonijnych wiedziałam że moja przygoda z pracą z dziećmi właśnie się rozpoczyna.

Przez ponad pięć lat pracowałam z dziećmi jako niania, nauczyciel przedszkolny i opiekun w Londynie. To doświadczenie poszerzyło moje horyzonty a także nauczyłam  się w stopniu bardzo komunikatywnym języka angielskiego. W Wielkiej Brytanii ukończyłam kurs pedagogiczny NVQ 3 in Child Development, co pozwoliło mi na zapoznanie się z brytyjskim wczesnoszkolnym systemem nauczania.

W swoich zajęcia staram się stwarzać podopiecznym wiele okazji do kreatywnej zabawy, zdobywania niezapomnianych wrażeń jak również kształtowania ich prawidłowego rozwoju.

Lubię nowe wyzwania, dlatego zostałam wolontariuszem w organizacji pomagającej kobietom i dzieciom, które były ofiarami przemocy w rodzinie. Współpracowałam też z grupą, wspierającą rodziny indywidualnie np.  w opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi. Dlatego też ukończyłam kurs języka gestów dla dzieci – Makaton.

Praca z dziećmi motywuje mnie do szukania nowych dróg i podejmowania kolejnych działań.