Przejdź do treści

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Absolwentka studiów magisterskich o specjalizacji pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Przez sześć miesięcy pracowałam w Akademii Zabaw i Twórczego Rozwoju Dziecka. Praca ta nauczyła mnie, jak prowadzić zajęcia, które mają na celu rozwijanie wszystkich najważniejszych zdolności i umiejętności dziecka takich jak koordynacja ruchowa, umiejętności językowe oraz zdolności interpersonalne. Od sierpnia 2011 pracuję jako nauczyciel w przedszkolu.

Naukę dzieci opieram na licznych zabawach, opartych na teorii Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, "Zabaw fundaMentalnych", zabaw paluszkowych, muzycznych, plastycznych, wspierających rozwój wszystkich zmysłów oraz innych zajęć nastawionych na stymulowanie rozwoju dziecka. Ważne jest dla mnie to, aby polepszać swoje umiejętności nauczyciela. Ukończyłam m.in. kurs Pierwszej Pomocy.

Praca w przedszkolu sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Najcenniejsze w tej pracy jest uśmiech dziecka, każdy dzień z maluchami jest dla mnie inspiracją do dalszych działań. Uwielbiam czytać książki, szczególnie autorstwa Harlana Cobena, oglądać dobre ponadczasowe filmy np. „ Dirty Dancing” i ćwiczyć Taekwondo (wschodnie sztuki walki). Przyjemność sprawia mi  ręczne robienie biżuterii oraz spędzanie wolnego czasu ze swoim siostrzeńcem i przyjaciółmi.