Przejdź do treści

Nauczyciel anglojęzyczny

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego(UKKNJA) w Warszawie, gdzie w ramach studiów podyplomowych zrealizowałam kierunek "Pedagogiczne przygotowanie do nauczania języka angielskiego".

Wcześniej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Warsaw University of Life Science) zdobyłam tytuł magistra ogrodnictwa w specjalizacji "Rośliny ozdobne w otoczeniu człowieka". W swojej pracy dyplomowej skupiłam się na odpowiednim zagospodarowaniu ogrodu przedszkolnego oraz wielu funkcjach jakie spełnia w rozwoju dzieci w tym wieku.

Obie moje pasje – pracę z dziećmi oraz zamiłowanie do przyrody od dawna łączę działając jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego.

W roli nauczyciela języka angielskiego odnalazłam się kilka lat temu gdy po raz pierwszy zaczęłam udzielać korepetycji dzieciom z sąsiedztwa , a nasze spotkania szybko zamieniły się w zajęcia nie tyle wyrównujące co rozszerzające ich wiedzę.

Prowadząc zajęcia pamiętam o zasadach: stałych elementów zajęć, utrzymywaniu logicznego ciągu lekcji i odpowiedniego tempa zadań oraz przemienności elementów statecznych i ruchowych. Uczę dzieci przez zabawę i śpiew, gram na gitarze. Korzystam z materiału Super Simple Songs, pracuję metodą Total Physical Responce

Swoich podopiecznych staram się zainteresować tak nauką języka angielskiego, jak i przyrodą i zmianami zachodzącymi w otaczającym nas świecie. W życiu prywatnym bardzo często kieruję się słowami Walta Disney’a "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego także dokonać".